Czemu potrzebujemy teorii integralnej?

W obliczu dzisiejszej sytuacji widzę potrzebę mocniejszego zaistnienia, podkreślenia ważności teorii integralnej. Mam w głowie cały czas głos Susan Cook – Greuter ( twórcy mapy ego -rozwoju) z ostatniego wywiadu, który mi mówi, że ludzie, narody na dalszym etapie rozwoju mają kochać ( akceptować) tych co są na wcześniejszym i nie oczekiwać od nich miłości ( zrozumienia) w zamian. Oh ile jeszcze przede mną do nauczenia i jak jestem wdzięczna za to co już zrozumiałam!

Im dalej w rozwoju tym większa odpowiedzialność za tych co są na wcześniejszym etapie rozwoju, głęboko akceptując i szanując wszystkich trzeba z każdym postępować tak, jak pozwala na to ich gotowość. Nie chce tu w tym poście zbyt mocno rozpisywać się o teorii i poszczególnych etapach, zapraszam do poprzednich wpisów i kolejnych, dziś mocno chce podkreślić istotę teorii.

Susan Cook Greuter Mapa ego – rozwoju, kolejne etapy rozwoju.

Cała „droga”, ciąg zdarzeń do dzisiejszego konfliktu na Ukrainie pokazuje jak nie została uwzględniona prawda o tym, że my jako ludzie/ narody jesteśmy różni w naszej jedności, wspólnej kondycji ludzkiej, przechodząc przez kolejne etapy rozwoju. Włączenie teorii integralnej do powszechnego obiegu dałoby szanse do rozmów, porozumień międzynarodowych uwzględniających gotowość poszczególnych ” narodów” wynikającą z etapu rozwoju. Dalszy rozwój na mapie ego- rozwoju wiąże się z odpowiedzialnością za zrozumienie i uszanowanie, zintegrowanie różnic a nie ignorowanie ich czy upadlanie, potępianie.

Spiral Dynamics Integral – internet

Mam wrażenie, że naród Niemiecki, Francuski zignorował etap rozwoju Rosji (bardzo ogólnie) prowadząc z nimi interesy jak z innymi, przewidując naiwną przyszłość braku zagrożenia. Nic nie tłumaczy barbarzyńskich wyczynów Rosji. Jednak ignorowanie ” mniejszej” gotowości tego kraju do włączenia w globalny system, upadlanie ich czy wyłączanie to nie jest dobra droga, która wspiera nas wszystkich, połączonych/ współzależnych czy tego chcemy czy nie!

Tak więc zachęcam nas wszystkich do pochylenia się nad teorią integralną, każdy według swojej gotowości a w szczególnie zwracam się do tych co są na dalszym etapie. Świat potrzebuje dziś pełnych miłości i zrozumienia integralnych umysłów i dusz!

Ela

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: